AKTUALNOŚCI
ANKIETAJaki preparat stosujesz najczęściej na kaszel?
Wyciągi roślinne oparte na bazie ziół
Pectosol
Syrop z cebuli
Inne:
BAKTERICIN - płyn do płukania jamy ustnej

   >>
3 czerwca 2012
 

Prywatyzacja WZZ "Herbapol"

   >>
5 kwietnia 2012
 

Z herbatką laktacyjną po całej Polsce
Karmienie piersią? Nie ma minusów...

11 stycznia 2012

W minionym roku WZZ „Herbapol” aktywnie włączyły się program edukacyjny Szkoły Matek i Ojców „Razem Łatwiej”, uczestnicząc w ogólnopolskich konferencjach propagujących karmienie naturalne. Reprezentacja naszej firmy w ubiegłym roku brała udział w takich spotkaniach w Poznaniu (8 czerwca), Lublinie (7 września), Wrocławiu (28 września), Katowicach (12 października), Łodzi (30 listopada) oraz w Warszawie (7 grudnia). Uczestniczyliśmy w takiej konferencji w Łodzi. Oto nasza relacja.

Już przy wejściu zaproszeni otrzymują pokaźny pakiet informacyjny. Wśród materiałów jest także kilka razy powtórzona - w różnych wydawnictwach – reklama naszej herbatki laktacyjnej. Wśród prelegentów znani specjaliści (w kolejności wystąpień): dr Katarzyna Augustyniak, prof. Jacek Rudnicki, prof. Ewa Gulczyńska, mgr Marek Boberski oraz mgr Irena Rychta.
Wykłady były wielce interesujące, bo prezentowali je znakomici fachowcy w swojej branży. A że słuchaczkami były również czynne zawodowo położne i pielęgniarki, to nie brakowało i fachowych pytań i gorących dyskusji nie tylko w trakcie wykładów, ale również podczas przerw.
Organizatorzy zaplanowali także czas na kilkunastominutowe wystąpienie przedstawiciela WZZ „Herbapol”. Główny Specjalista ds. Handlu Krajowego - Jacek Smoleń fachowo zaprezentował nie tylko efekty dotychczasowej współpracy ze Szkołą Matek i Ojców „Razem Łatwiej”, ale sporo miejsca poświęcił herbatce ziołowej dla matek karmiących wspomagającej laktację. Mówił zresztą nie tylko o gotowym produkcie, ale także o jego produkcji w Pruszkowie, o najwyższej jakości zastosowanych ziół, o szczegółowych kontrolach w trakcie procesu wytwarzania oraz o przekazanych do Zakładów wielce pozytywnych opiniach matek karmiących, które zastosowały herbatkę. I co się okazało? Że jest to produkt już powszechnie znany, po który chętnie sięgają karmiące mamy i który – jak słyszeliśmy wielokrotnie – z czystym sumieniem polecają położne, pielęgniarki, lekarze i oczywiście konsultantki laktacyjne. To było naprawdę miłe, bo tylu komplementów, i to z ust fachowców, dawno na temat naszego wyrobu nie słyszeliśmy.
Oczywiście padły też konkretne pytania dotyczące naszej herbatki – zainteresowani na każde z nich uzyskali szczegółowe i wyczerpujące odpowiedzi.
Nasze firmowe stoisko, zorganizowane na Sali obrad Konferencji nie tylko w przerwach było wręcz oblegane. Delegacja „Herbapolu” (kierownik działu marketingu - Iwona Kossakowska, Główny Specjalista ds. Handlu Krajowego - Jacek Smoleń i przedstawiciel - Robert Belta) odpowiadała na dziesiątki pytań uczestniczek. Firmowe materiały reklamowe znikały w iście ekspresowym tempie, a w notesie przedstawiciela co chwilę pojawiały się nowe adresy i prośby z licznych szpitali oraz innych placówek służby zdrowia – o przyjazd przedstawicieli, o próbki herbatek, o plakaty reklamowe czy ulotki.
Na łódzkiej Konferencji zaprezentowaliśmy się jeszcze raz, przy okazji wręczania nagród dla uczestniczek, które startowały w małym konkursie. Nasze Zakłady ufundowały dla zwycięzcy atrakcyjny pakiet firmowy.
Całodniowe szkolenie w Łodzi to dla naszego Zakładu bez wątpienia możliwość uzyskania – i to z wiarygodnego źródła – obiektywnych i niezwykle profesjonalnych opinii o ziołowej herbatce laktacyjnej. To także okazja do spotkania z zawodowcami i wysłuchania ich zdania. Na swój sposób był to także poligon służący wymianie doświadczeń i poznania problematyki edukacji poporodowej, w tym szczególnie spraw związanych z karmieniem piersią.
Nic zatem dziwnego, że - jak informuje Jacek Smoleń – w bieżącym roku WZZ „Herbapol” będzie również wspierał podobne konferencje. Wstępny harmonogram uczestnictwa wygląda następująco: Światowy Tydzień Promocji Karmienia Piersią (26 maja br.), Szczecin (12 stycznia), Poznań (9 lutego), Białystok (8 marca), Gdańsk (29 marca), Warszawa (26 kwietnia), Kraków (10 maja). Lublin (6 września) Wrocław (27 września) Katowice (25 października) oraz Łódź (15 listopada). Zaplanowany jest także udział Herbapolu w Międzynarodowym Kongresie na początku grudnia br.

W trakcie łódzkiej konferencji zanotowaliśmy dwie wypowiedzi wykładowców.

Mówi profesor Jacek Rudnicki, kierownik Kliniki Patologii Noworodka Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie:
- Poszczególne rodzaje ziół mają w sobie substancje, które jakby nasilają wydzielanie niektórych gruczołów, w tym także mlecznych. To zjawisko jest przecież powszechnie znane, np. jeżeli wypijemy herbatkę z dzikiej róży, to będziemy się pocili. Niektóre z ziół powodują m.in. oczyszczanie organizmu z nadmiaru substancji zbędnych, np. filtrują się nerki właśnie z takich substancji, których w organizmie kobiety po przebytym porodzie jest dosyć dużo. Zioła te także nawadniają, co z kolei służy także pokarmowi, który w znacznej części jest wodą. Matka nowonarodzonego dziecka musi zatem mieć w sobie dużo płynów, by ten pokarm produkować. Trzeba wspomnieć, że poszczególne gatunki ziół, oczywiście odpowiednio wyhodowanych i przygotowanych mają także właściwości odkażające czy relaksujące, że to są substancje które mają wielorakie inne działania, wyjątkowo przyjazne dla organizmu. Wszystkie te dobroczynne właściwości, w połączeniu z emocjami i oczekiwaniami, które przeżywa kobieta po porodzie, patrząc na swoje dziecko i pijąc zioła laktacyjne, uruchamia cały, skomplikowany mechanizm skutkujący rozpoczęciem pięknego procesu karmienia nowonarodzonego dziecka, oczywiście jeśli tylko matka chce karmić. - Jeżeli matka – dodaje prof. J. Rudnicki – pije zioła, które mają wspierać laktację, to oznacza że ona chce karmić swoje dziecko. A ponieważ dodatkowo robi jeszcze coś dla tego karmienia, w rezultacie jej psychika napiera, żeby to się stało faktem. I takie połączenie wszystkich tych czynników sprawia, że noworodek otrzymuje bezpośrednio od swojej mamy bezcenny, naturalny pokarm.

Mówi mgr Irena Rychta, konsultant laktacyjny:
- Cieszę się, że powraca moda na karmienie noworodków mlekiem matki. Z pewnością duża w tym zasługa konsultantów laktacyjnych czy położnych, którzy dysponując dużą wiedzą, popartą najczęściej wieloletnią praktyką potrafią zachęcić, a często wręcz przekonać matkę nowonarodzonego dziecka do karmienia piersią. Zdarza się bowiem i tak, że przy takiej mamie nie ma osoby, która by jednoznacznie i kompetentnie wsparła taką kobietę, udzielając pełnej informacji czy rozwiewając powstałe wątpliwości.
- Przecież to my, położne i konsultantki laktacyjne – dodaje I. Rychta – wskazujemy moment, w którym taka herbatka laktacyjna powinna być wdrożona. Dzieje się tak w przypadku, kiedy matka decyduje się na karmienie piersią, a jednocześnie występuje niedobór pokarmu. Trzeba jej w takiej sytuacji po prostu zwyczajnie pomóc. Dzisiejsza wiedza medyczna, połączona z bardzo dobrym rozpoznaniem właściwości poszczególnych ziół, pozwalają zaproponować właśnie takie mieszanki, jakie znajdują się w herbatce laktacyjnej. Wyselekcjonowane zioła, odpowiednio przygotowane, przy zachowaniu surowych wymogów jakościowych i kontrolowaniu procesu produkcji na każdym jej etapie, gwarantują odbiorcy najwyższą jakość takiego wyrobu. W tym konkretnym przypadku nie ma żadnych wątpliwości, że wspomagają one laktację u matek nowonarodzonych dzieci i że są w pełni bezpieczne.


 

Prywatyzacja bezpośrednia WZZ "Herbapol"

   >>
2 stycznia 2012
 

HERBAPOL W TURCJI...

   >>
10 października 2011
 

60 – lecie WZZ "Herbapol" w Pruszkowie

   >>
1 sierpnia 2011
 

Wiemy już co młode Mamy myślą o naszej Herbatce

   >>
4 czerwca 2011
 

HERBAPOL PRUSZKÓW DLA MATEK KARMIĄCYCH PIERSIĄ

   >>
3 czerwca 2011
 

Super - inwestycje w ciągu past leczniczych

   >>
1 marca 2011
 

REUMOSOL W CIECHOCINKU

   >>
5 października 2010
 


1 | 2 | 3
ZNAJDŹ LEK NA SWOJE SCHORZENIE!
Wierzysz w profilaktykę zdrowia i skuteczność ziół? Zapisz się na nasz Newsletter!